Wystawa (e)MISJA NATURA

Godziny otwarcia

Sobota : 10:00 – 16:00

(e)MISJA NATURA
wystawa czasowa: 23.05 – 28.07.2024
Kurator: Dział Edukacji i Promocji (Anna Skubiszak – Brenner, Malwina Janik, Monika Orzech – Myrlak, Dariusz Reich)

 

Wystawa „(e)Misja Natura” to próba zaprezentowania szerokiej tematyki związanej ze stanem środowiska i wpływu człowieka na jego kondycję, z perspektywy znaczka pocztowego. Podjęta kwestia od wielu lat pojawia się w przestrzeni publicznej i stanowi obecnie ważny problem, z którym mierzyć się będą także następne pokolenia.

Wybrane zasoby Muzeum Poczty i Telekomunikacji pozwolą nie tylko podziwiać walory filatelistyczne, ale właśnie przyjrzeć się wielowymiarowemu tematowi, jakim jest ekologia – tak ważnemu z perspektywy współczesnego świata.

Na wystawie, która potrwa od 23 maja do 28 lipca 2024 roku przedstawimy najciekawsze znaczki związane z zagadnieniami dotyczącymi zmianami klimatu, zagrożonych ekosystemów, niezrównoważonej produkcji, zanieczyszczeń i odpadów oraz konsekwencjami, jakie może powodować postępująca dewastacja zasobów naturalnych ziemi.

 

Wernisaż odbył się 23 maja. Towarzyszył mu wykład:  ALAN, czyli opowieść o bezgwiezdnym niebie, przygotowany przez dra Sylwestera Kołomańskiego z Zakładu Heliofizyki i Fizyki Kosmicznej, Instytutu Astronomicznego, Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.