Krajowa Wystawa Filatelistyczna “180 lat kolei Wrocław – Świebodzice”

Poniedziałek: Muzeum nieczynne

Kolej z Wrocławia do Świebo­dzic to drugi najstarszy, po linii do Oławy, żelazny szlak na Dolnym Śląsku. Tak jak stalowy szlak połączył 180 lat temu oba miasta, tak łączy je na nowo wspólnie świętowany jubileusz: dwie wystawy – filatelistyczna i kolekcjonerska – we Wroc­ła­wiu i Świebodzicach, na odrestaurowanych dwor­cach, udostępnionych dzięki życzliwości PKP.

Krajowa Wystawa Filatelistyczna “180 lat kolei Wrocław – Świebodzice” odbędzie się w dniach 27-29.10.2023 r. w zabytkowej Sali Sesyjnej Dworca Głównego we Wrocławiu. Honorowy patronat nad wystawą objęli Minister Infrastruktury oraz Marszałek Dolnego Śląska, a jej Głównym Patronem są Koleje Dolnośląskie.

O początkach współpracy kolei z pocztą będzie można usłyszeć podczas towarzyszących wystawom wykładom na Konferencji “Kolej na Dolnym Śląsku – historia i pasja”, a jednym z prelegentów będzie dr Tomasz Suma – kustosz działu Gromadzenia i Udostępniania Muzealiów.