100. rocznica urodzin Czesława Słani – wernisaż

Środa : 10:00 – 16:00

Szanowni Państwo!
22 października odbyło się uroczyste otwarcie wystawy “100. rocznica urodzin Czesława Słani”. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11:00 przemową Dyrektor Muzeum, Agnieszki Dziedzic, głos zabrał również Dyrektor Wydziału Kultury – Grzegorz Ćwiertniewicz.
Ci, co znają postać Czesława Słani wiedzą, że większość swojego życia spędził w Szwecji, dlatego swoją obecnością zaszczyciła nas również Honorowa Konsul Szwecji – pani Małgorzata Ryniak. Pani Danuta Bogusławska – Dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej we Wrocławiu zaprezentowała znaczek, datownik i kopertę FDC, czyli produkty wydane specjalnie z okazji 100. rocznicy urodzin Czesława Słani. W uroczystości uczestniczyli także radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – pani Małgorzata Calińska-Mayer oraz pan Tytus Czartoryski.
Ostatnią częścią wernisażu był wykład wygłoszony przez Pana Zygmunta K. Jagodzińskiego pt. “Czesław Słania – geniusz rytu, heroiczny sztycharz, artysta kompletny”.
.
W przygotowanie wystawy i wernisażu zaangażowanych było wielu pracowników Muzeum, szczególnie kurator wystawy – Justyna Jeleniewska-Janusz oraz pracownicy Działu Filatelistycznego.
Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas piątkowego wydarzenia, partnerom, darczyńcom, patronom honorowym i medialnym.
.
Zachęcamy do obejrzenia wystawy!
Poniżej zdjęcia z otwarcia.
Zapraszamy! 📯
☎ +48713436765 📍 ul. Z. Krasińskiego 1, Wrocław (gmach Poczty Głównej)