100-lecie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu – relacja

#MPiTWr #MuzeumPocztyiTelekomunikacjiweWroclawiu #100lecieMuzeumPocztyiTelekomunikacji #znaczekMuzeumPocztyiTelekomunikacji #Banknot0euro

.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia z okazji stulecia Muzeum, które miało miejsce w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu dnia 12 czerwca 2021 r.
Spotkanie było emitowane na żywo na naszym kanale na YouTube, do którego link załączamy poniżej. Podczas spotkania prezentowany był znaczek pocztowy, wydany przez Pocztę Polską S.A., którego zakup umożliwiało stoisko znajdujące się przed wejściem do Muzeum. Kolejną częścią była prezentacja banknotu pamiątkowego 0 EUR, którego sprzedaż rusza 26 czerwca. Ten dzień był również otwarciem najnowszej wystawy fotografii Marjana Fuksa oraz wystawy zrealizowanych projektów banknotów pamiątkowych 0 EUR.
Mieliśmy przyjemność gościć wiele znamienitych osób, które wsparły to wydarzenie.
Dziękujemy za wspaniałe życzenia i mnóstwo miłych słów pod adresem Muzeum.

Przypominamy program minionego wydarzenia:

11:00 – otwarcie – zabranie głosu przez Dyrektora Muzeum Panią Agnieszkę Dziedzic.
11:05 – materiał multimedialny będący zbiorem wypowiedzi dyrektorów współpracujących z nami instytucji, partnerów i zarządu województwa.
11:15 – prelekcja – Tomasz Suma – „Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu 1921-2021” oraz prezentacja publikacji o tym samym tytule.
11:30 – Promocja znaczka wydanego przez Pocztę Polską z okazji 100-lecia Muzeum. Znaczek zaprezentowała Pani Danuta Bogusławska Dyrektor Regionu Sieci we Wrocławiu Poczty Polskiej S.A.
11:45 – przedstawienie wizerunku banknotu – dr Szymon Bereska – Prezes Zarządu Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o., wypowiedź nt. projektu Banknoty Pamiątkowe Sp. z o. o.
12:00 – Konferencja prasowa.
12:15-12:20 – zaproszenie dziennikarzy do obejrzenia wystawy poświęconej 100-leciu Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.
12-12.30 – Uroczyste zebranie kartek przez Pocztę Samochodową z okazji 15-lecia Stowarzyszenia Żandarmerii Wojskowej “Żandarm” i przekazane do Urzędu Pocztowego Wrocław 68 (mieszczącego się przy ul. S. Małachowskiego).
.