WIDOKI POCZTY. KATALOG ZBIORÓW DAWNEJ POCZTÓWKI

Muzeum nieczynne.

WIDOKI POCZTY. KATALOG ZBIORÓW DAWNEJ POCZTÓWKI

Tomasz Suma

„Widoki poczty. Katalog zbiorów dawnej pocztówki” to katalog przedstawiający bardzo bogatą kolekcję pocztówek widokowych zgromadzonych w zbiorach Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Tom zawiera 339 not katalogowych wraz z podobizną pocztówek od końca XIX wieku do 1940 roku. Widoki pokazują XIX i XX-wieczne gmachy pocztowe wraz z otaczającą je bezpośrednią okolicą, w której się znajdowały: z ulicami, parkami, skwerami, placami, pobliską architekturą. Geograficznie obejmują obszary ziem polskich dawnych zaborów i międzywojennych w granicach II Rzeczpospolitej od XIX wieku do końca dwudziestolecia międzywojennego. Jest to pierwsze w Muzeum kompletne, naukowe opracowanie kolekcji dawnych pocztówek.

Projekt publikacji katalogów: „Widoki poczty” oraz „Widoki Wrocławia” ze wspólnym podtytułem „Katalog zbiorów dawnej pocztówki” sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

oprac. Tomasz Suma, Wrocław 2023, il. kol., cz.-b., ss. 284

CENA: 50 zł