WIDOKI POCZTY. KATALOG ZBIORÓW DAWNEJ POCZTÓWKI

Sobota : 10:00 – 16:00

WIDOKI POCZTY. KATALOG ZBIORÓW DAWNEJ POCZTÓWKI

Tomasz Suma

„Widoki poczty. Katalog zbiorów dawnej pocztówki” to katalog przedstawiający bardzo bogatą kolekcję pocztówek widokowych zgromadzonych w zbiorach Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Tom zawiera 339 not katalogowych wraz z podobizną pocztówek od końca XIX wieku do 1940 roku. Widoki pokazują XIX i XX-wieczne gmachy pocztowe wraz z otaczającą je bezpośrednią okolicą, w której się znajdowały: z ulicami, parkami, skwerami, placami, pobliską architekturą. Geograficznie obejmują obszary ziem polskich dawnych zaborów i międzywojennych w granicach II Rzeczpospolitej od XIX wieku do końca dwudziestolecia międzywojennego. Jest to pierwsze w Muzeum kompletne, naukowe opracowanie kolekcji dawnych pocztówek.

Projekt publikacji katalogów: „Widoki poczty” oraz „Widoki Wrocławia” ze wspólnym podtytułem „Katalog zbiorów dawnej pocztówki” sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

oprac. Tomasz Suma, Wrocław 2023, il. kol., cz.-b., ss. 284

CENA: 50 zł