Tablica informacyjna punktu PKO

Godziny otwarcia

Środa : 10:00 – 16:00

Producent: Poczta Polska.

Data powstania: lata 20. XX wieku

Wymiary: wysokość  30 cm, szerokość 49,5  cm

Materiał:  metal.

Prostokątna, lekko wypukła tablica z czerwonymi drukowanymi literami na białym tle. Napisy umieszczone są w trzech rzędach. Pierwszy i drugi rząd  rozdziela godło państwowe Polski – biały orzeł w złotej koronie na czerwonym tle. Od samej góry w formie łuku widnieje napis Pocztowa Kasa Oszczędności. Następnie, pod godłem, napis w prostej linii Wpłaty i Wypłaty na Książeczki. Na samym dole skrót. P.K.O. 

Brzegi tablicy obwiedzione czerwoną linią o grubości pół centymetra. W czterech rogach znajdują się otwory przy pomocy których mocowano tablicę do budynku. 

Tablica nosi znamiona uszkodzenia. Na wszystkich rogach, szczególnie prawym górnym brak lakieru. Spod odprysków wyłania się delikatna rdza. 

W XX wieku tablice informacyjne podobnie jak szyldy oraz skrzynki wykonywano z blachy walcowanej, hartowanej i powlekanej farbą emaliowaną. 

 Takie tablice były umieszczane na urzędach pocztowych i stanowiły część zewnętrznego oznakowania placówki pocztowej. W prezentowanej ekspozycji znajdują się nad nią od góry godło państwowe, pod godłem szyld pocztowy.  Natomiast pod tablicą zawieszona jest czerwona skrzynka pocztowa.