Z bibliotecznego skarbca Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Szanowni Państwo!
Dla sympatyków tematyki pocztowej i filatelistycznej mamy bardzo dobrą wiadomość – od kilku dni nasza biblioteka może pochwalić się nowym nabytkiem.

Książka ta, którą poniżej prezentujemy, jest dziełem znanego bielskiego historyka, Janusza Manterysa i nosi tytuł: “Austro-Węgierskie poczty polowe na ziemiach polskich w czasie I. wojny światowej”. Jej tematyka dotyczy austro-węgierskich poczt polowych, które funkcjonowały w opisywanym przedziale czasowym na terenie ziem polskich. Publikacja jest dwujęzyczna, wyróżniona złotym medalem na międzynarodowej wystawie filatelistycznej Hunfila w Budapeszcie.

Książka jest efektem kilkuletniej pracy Janusza Manterysa i adresowana jest zarówno do kolekcjonerów, historyków zainteresowanych działaniami poczt w oznaczonym okresie, regionalistów jak i osób szczególnie zainteresowanych tą tematyką.

Czytelnicy znajdą w niej informacje na temat każdej z ponad 300 poczt polowych oraz blisko 1000 ilustracji. Książka jest doskonale edytorsko przygotowana, liczy 312 stron formatu A4, posiada kolorową wkładkę oraz twardą oprawę.

To druga w zbiorach Muzeum Poczty i Telekomunikacji pozycja książkowa autorstwa Janusza Manterysa – pierwszą jest książka „Poczta na Śląsku Cieszyńskim do 1918 roku. Stemple pocztowe i cenzury”, wydana w 2002 roku.

Zapraszamy do lektury obu tytułów!

Jednocześnie informujemy, że w zbiorach muzealnej biblioteki znajduje się wiele pozycji książkowych, czasopism, katalogów i rękopisów o tematyce pocztowej, telekomunikacyjnej oraz filatelistycznej.
Zachęcamy do odwiedzenia nie tylko Biblioteki ale także całego Muzeum, w którym znajdziecie Państwo eksponaty reprezentujące szeroko pojętą historię poczty i telekomunikacji.

☎ +48713436765 📍 ul. Z. Krasińskiego 1, Wrocław (gmach Poczty Głównej, 1 piętro)