Światowy Dzień Sztuki

Podczas dzisiejszego Światowego Dnia Sztuki, chcielibyśmy zwrócić uwagę na znajdujący się w zbiorach naszej muzealnej biblioteki Kalendarz ilustrowany dla Polek na rok 1861. Ten niezwykle atrakcyjny pod względem edytorskim i informacyjnym kalendarz został wydany nakładem Księgarni Polskiej A. Dzwonkowski i Spółka.

Na kolejnych stronach można dostrzec ozdobne litografie wykonane przez L. Piechaczka wg rysunków znanych polskich artystów: W. Gersona, F. Kostrzewskiego i H. Pilattiego.

Wspomniane ilustracje obrazują kolejne miesiące, ukazując sceny kuligu w styczniu, majówkę, czy zbiory owoców we wrześniu.

Ponadto kalendarz zawiera różne praktyczne porady i teksty literackie dla pań i panienek, a także rozkład jazdy poczt w Warszawie.

☎ +48713436765 📍 ul. Z. Krasińskiego 1, Wrocław (gmach Poczty Głównej)