#przegląd prasy – porządki wielkanocne

Dzisiejszy post otwiera nową serię, czyli #przegladprasy. W muzealnej bibliotece posiadamy bogaty zbiór różnej prasy, polskiej i zagranicznej. Znajdziemy w nich wątki historyczne, bezpośrednio związane z pocztą, ale również rozrywkowe, jak np. komiksy i konkursy.
Na początek ruszamy z tematyką wielkanocną. Jak przed każdymi świętami należy zacząć od Porządków Wielkanocnych! 😊
Czy okna pomyte? Podłogi wyszorowane? No, to można z odliczać czas do relaksu świątecznego, lub takowy relaks rozpocząć już dziś. Teraz jeszcze tylko trening przed spożywaniem babki wielkanocnej i medal za bycie Mistrzem Wielkanocnej Celebracji przyznany.
Spójrzcie co na ten temat mówi prasa – Łącznik Pocztowy z 1920 r. Wy też myśleliście o porządkach przez cały poprzedni miesiąc?
.
Zapraszamy! 📯