Medale wybite przez Towarzystwo Filatelistyczne POLONUS

Wtorek : 10:00 – 16:00

Muzeum Poczty i Telekomunikacji gromadzi medale o tematyce filatelistycznej i pocztowej. Kolekcja jest pokaźna i bardzo różnorodna. Wśród licznych eksponatów znajdują się medale wybite przez Towarzystwo Filatelistyczne POLONUS działające w Chicago. W latach osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych nasze Muzeum ściśle współpracowało z POLONUSEM, czego jednym z wymiernych skutków była wymiana medalierska.
Polski Związek Filatelistów w Chicago został założony w 1939 r. Nieprzerwanie działa do dziś pod nazwą Polonus Philatelic Society USA. Członkiem Polonusa może zostać każdy filatelista mieszkający w Stanach Zjednoczonych, który interesuje się bądź kolekcjonuje filatelistyczne walory związane z Polską lub o polskiej tematyce. Jednym z głównych celów Związku jest działalność wystawiennicza. Podkreślić należy, że w większości wystaw Związek był emitentem medali, które wykonywali znakomici artyści, jak Leon Kawecki i Edward Gorol. W naszym Muzeum przechowywane są liczne medale z wystaw organizowanych przez Polonusa.

☎ +48713436765 📍 ul. Z. Krasińskiego 1, Wrocław (gmach Poczty Głównej)