Koperta listu kancelarii króla Jana II Kazimierza

Sobota : 10:00 – 16:00

#historiapoczty #MPiTWr #muzeumpocztyitelekomunikacji

Szanowni Państwo,

spośród wielu cennych walorów, które są przechowywane w naszych zbiorach, dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować Wam kopertę listu kancelarii króla Jana II Kazimierza.

Dokument spisany został w języku łacińskim w dniu 6 kwietnia 1650 r., odebrany zaś został 10 dni później w Toruń. Jego powstanie związane było z funkcjonowaniem Komisji Monetarnej. Wymiary cymelium wynoszą 89 x 190 mm. Koperta pochodzi ze zbioru Macieja Miszczaka, uznanego wrocławskiego filatelisty, pt. „Polskie znaki pocztowe okresu przedznaczkowego”, który został zakupiony do Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w 2009 r.

+48713436765 📍 ul. Z. Krasińskiego 1, Wrocław (gmach Poczty Głównej)