KARTKA Z KALENDARZA MPiT #2

KARTKA Z KALENDARZA MPiT

16 lipca 1973 roku zakończono generalny remont Muzeum i nastąpiło jego uroczyste otwarcie w nowej aranżacji dla publiczności.
Od stycznia do lipca 1973 wykonano remont instalacji grzewczej, założono radiofon wewnętrzny w Muzeum, wyłożono parkiet na całej powierzchni muzealnej, założono nowe futryny drzwiowe oraz boazerię na ścianach, przebudowano sale wystawowe, magazyn Działu Historycznego wyposażono w meblościany, pomalowano lamperie oraz futryny okienne. Pracownie i magazyny wyposażono w profesjonalne szafy do przechowywania eksponatów oraz znaczków pocztowych.

Dokonano również modernizacji ekspozycji stałych w aranżacji dwóch artystów plastyków: Ryszarda Sokoła (ur. 1928) i Ryszarda Gachowskiego (ur. 1929), absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu z 1954 r. Ekspozycje w ich aranżacji były nowoczesne, oszczędne i bardzo czytelne.
Ponadto Poczta Polska przekazała do użytkowania Muzeum dodatkowe pomieszczenia na czwartym piętrze budynku z przeznaczeniem na Dział Filatelistyki, Archiwum Naukowe oraz Bibliotekę.

+48713436765 📍 ul. Z. Krasińskiego 1, Wrocław (gmach Poczty Głównej)