KARTKA Z KALENDARZA MPiT #6

#filatelistyka #MPiTWr #muzeumpocztyitelekomunikacji #MiedzynarodowaWystawaFilatelistycznawBerlinie #Kartkazkalendarza

KARTKA Z KALENDARZA MPiT #6

W dniach 12-21 września 1930 roku w Berlinie odbywało się jedno z najważniejszych wydarzeń filatelistycznych w Europie – Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna IPOSTA.

Polskie Muzeum Pocztowo-Telegraficzne wzięło w niej udział prezentując eksponat złożony z najważniejszych i najciekawszych walorów filatelistycznych wydanych w latach 1920-1929. Na wystawie reprezentowało Ministerstwo Poczt i Telegrafów.

Poniżej prezentujemy dwie fotografie. Jedna przedstawia ogólny widok na polski pawilon wystawowy, druga – uczestników wystawy: Włodzimierza Polańskiego (Muzeum) w obecności przedstawicieli Ministerstwa Poczt i Telegrafów.

+48713436765 📍 ul. Z. Krasińskiego 1, Wrocław (gmach Poczty Głównej).