Kartka z kalendarza MPiT

Dziś Kartka z Kalendarza Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.
Dnia 1 marca 1929 roku wprowadzono nową nazwę Muzeum w wyniku reorganizacji resortu Ministerstwa. Muzeum oficjalnie nosi nazwę: Muzeum Pocztowe i Telegraficzne Ministerstwa Poczt i Telegrafów.
Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Poczt i Telegrafów, związanymi z wdrożeniem nowego wizerunku godła państwowego, Muzeum wprowadza nowe wzory pieczęci urzędowych z przepisowym godłem państwowym. Wprowadzono m.inn. następujące wzory stempli: pieczęć urzędowa do tuszu, okrągła, o średnicy 46 mm, z napisem: MUZEUM POCZTOWE I TELEGRAFICZNE MINISTERSTWA P. i T., i pieczęć urzędową do laku, okrągłą, o średnicy 30 mm, z napisem: MUZEUM POCZTOWE I TELEGRAFICZNE MINISTERSTWA P. i T. Dziś możecie je oglądać na naszej nowej wystawie w Sali Historycznej.
.
Zapraszamy! 📯