Kartka z kalendarza MPiT

Maj jest miesiącem szczególnym i obfituje w wydarzenia bardzo istotne dla powstawania Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Otóż w maju 1963 roku, w Muzeum, zakończono trwający rok pierwszy etap prac zmierzających do rozbudowy ekspozycji teletechnicznej i utworzenia Działu Teletechnicznego (zapowiadanego przez Ministra Łączności w 1961 r.).
Etap został omówiony na specjalnie w tym celu zorganizowanej naradzie w Dyrekcji Okręgu Poczt we Wrocławiu. Na konferencji skomentowano dotychczasową pracę oraz metody pracy i dalszy rozwój Muzeum. Podkreślono również konieczność współpracy wszystkich Dyrekcji Okręgów Pocztowych w Polsce w celu rozbudowy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.
Fotografia poniżej przedstawia ekspozycję Działu Teletechnicznego oraz Działu Radia i Telewizji.
.
Zapraszamy! 📯