Kartka z kalendarza MPiT

W dniach 3-18 maja 1919 roku Ministerstwo Poczt i Telegrafów zorganizowało Pierwszą Polską Wystawę Marek. Zaprezentowane zostały pierwsze emisje polskich znaczków pocztowych po odzyskaniu niepodległości. Wystawa powstała w gmachu Poczty Głównej w Warszawie. Wystawa była nie tylko prezentacją polskich znaczków pocztowych, ale też miejscem, w którym po raz pierwszy publicznie omawiano w środowiskach kolekcjonerskich, filatelistycznych i wśród ich sympatyków pomysł założenia muzeum gromadzącego zarówno pamiątki z dziejów poczty polskiej, jak i dokumentującego filatelistykę. Wzorcem do stworzenia polskiego muzeum pocztowego miały być istniejące muzea pocztowe w Berlinie i Wiedniu. Projekt przedstawiony przez środowiska filatelistyczne został entuzjastycznie przyjęty przez władze pocztowe.
Dzięki m.in.. temu zamysłowi powstało Muzeum Poczty i Telekomunikacji.
Poniżej zdjęcie jednej z ekspozycji Pierwszej Polskiej Wystawy Marek. W głębi siedzi Włodzimierz Polański.
.
Zapraszamy! 📯