Kartka z kalendarza MPiT

Środa : 10:00 – 16:00

Dnia 14 marca 1938 roku Ministerstwo Poczt i Telegrafów wydaje Komunikat) o Zasilaniu obiektami Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Czytamy w nim m.in.:
„Dążąc do dalszego, stałego rozwoju Muzeum Poczty i Telekomunikacji i powiększenia ilości posiadanych eksponatów muzealnych przedstawiających rozwój poczty, telegrafu, telefonu i radia, Ministerstwo Poczt i Telegrafów zwraca się niniejszym z apelem do wszystkich jednostek organizacyjnych P. P. T. T. oraz do pracowników P. P. T. T. o przekazywanie do Muzeum wszystkich posiadanych obiektów posiadających muzealne znaczenie, z dziedziny poczty, telegrafu, telefonu i radia. Przed wysłaniem jakiegokolwiek obiektu należy porozumieć się pisemnie z Muzeum, dla uzgodnienia, czy Muzeum nie posiada już takiego obiektu oraz czy dany obiekt nadaje się dla celów muzealnych. Obiekty będące prywatną własnością pracowników mogą być składane w Muzeum w formie depozytu”.
.