Kartka z kalendarza MPiT #11

Kartka z Kalendarza Muzeum Poczty i Telekomunikacji
11.10.1996 rok
Tego dnia miały miejsce uroczystości z okazji siedemdziesięciopięciolecia działalności Muzeum Poczty i Telekomunikacji.
Dla upamiętnienia wydarzenia zorganizowano w Muzeum spotkanie z udziałem licznych gości oraz ministra łączności, Andrzeja Zielińskiego, wiceministra Ryszarda Góreckiego, wicedyrektora Poczty Polskiej, Piotra Szarzyńskiego, wiceprezesa Zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A., Stanisława Popiołka oraz dyrektorów Okręgów Pocztowych i niektórych naczelników urzędów pocztowych.
Na spotkanie zaproszeni zostali również przedstawiciele władz miasta Wrocławia, województwa dolnośląskiego, dyrektorzy muzeów i Związku Filatelistów Polskich. Gościem honorowym był Czesław Słania.
Z okazji jubileuszu Muzeum Poczty i Telekomunikacji otrzymało sztandar ufundowany wspólnie przez Pocztę Polską, Telekomunikację Polską i Ministerstwo Łączności. Sztandar wyhaftowała Bożena Minasiewicz z Warszawy według projektu plastyczki Muzeum Joanny Ciałowicz.
.
.