Kartka z kalendarza MPiT #10

Kartka z Kalendarza Muzeum Poczty i Telekomunikacji
2-9.10.1977 rok
Ministerstwo Łączności w porozumieniu z Dyrekcją Okręgu Poczt i Telegrafów w Krakowie i Katowicach oraz Muzeum Poczty i Telekomunikacji zorganizowało w dniach 2-9 października specjalną „Pocztę Dyliżansową” dla uczczenia sześćdziesiątej rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej i sześćdziesiątej piątej rocznicy pobytu Włodzimierza Lenina w Polsce.
Na trasie przejazdu dyliżansu pocztowego, Poronin – Kraków – Nowa Huta – Huta Katowice, liczącej ok. 230 km, zorganizowano 16 postojów w miejscowościach: Poronin, Nowy Targ, Rabka, Mszana Dolna, Wiśniowa k. Dobczyc, Dobczyce, Wieliczka, Kraków – Nowa Huta, Kraków, Olkusz, Bolesław k. Olkusza, Dąbrowa Górnicza, Sławków, Sosnowiec, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Huta Katowice.
.
.