Dzień Wieżowców

Czy wiecie, że pierwszym wieżowcem we Wrocławiu jest gmach, w którym siedzibę ma Muzeum Poczty i Telekomunikacji czy Poczta Główna?
Budynek powstał w latach 1926-1929 według projektu Lothara Neumanna i składa się z 43-metrowej narożnej wieży osadzonej w długim na 142 metry korpusie.
Krytykowany początkowo projekt po realizacji został pozytywnie przyjęty zarówno przez przez środowisko architektów jak i mieszkańców Wrocławia. Był pierwszym wieżowcem w mieście, zbudowanym na wyjątkowo grząskim gruncie, na niekorzystnej pod względem kształtu działce, który przetrwał bombardowania II wojny światowej.
Na uwagę zasługuje wschodnia i północna elewacja wieży, na której znajdują się popiersia pocztowców – od XVI wiecznego pocztyliona do pilota poczty lotniczej z lat 20. XX wieku.
.
Zapraszamy! 📯