Wiemy jak bardzo ważna i trudna,jest praca nauczyciela. Przekazać wiedzę uczniom to sprawa wysokiej rangi i odpowiedzialności. Z tej właśnie okazji, w Dniu Nauczyciela, obok serdecznych życzeń, pokazujemy Notatnik z kursu zawodowego z zakresu służby telegraficznej i telefonicznej sporządzony przez Tomirę Maksimowicz, ok. 1937 r. W okresie dwudziestolecia międzywojennego na terenie Polski odbywały się kursy juzistek (Pracujących na Aparacie Juza), które cieszyły się dużą popularnością. Jednym z takich miejsc było zegrzyńskie Centrum Wyszkolenia Łączności. W czasie szkolenia słuchaczki zdobywały wiedzę i umiejętności z ok. 20 przedmiotów, z których większość stanowiły przedmioty specjalistyczne. Były to m.in. nauka o elektryczności, encyklopedia teletechniki czy regulamin służby ruchu telegraficznego. Takie szkolenie trwało około pół roku.
Przedmiotowy Aparat możecie oglądać na naszej wystawie, w Sali Historycznej Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu!
.
Zapraszamy!