Dnia 21 stycznia 1986 roku miały miejsce uroczystości z okazji sześćdziesięciopięciolecia działalności Muzeum Poczty i Telekomunikacji oraz trzydziestolecia działalności we Wrocławiu.
Z tej okazji przygotowano zestaw wydawnictw pamiątkowych popularyzujących Muzeum: plakat z wizerunkiem XIX-wiecznego dyliżansu, medal „Za Zasługi dla Muzeum Poczty i Telekomunikacji” oraz ekslibris biblioteki muzealnej. Medal (fot. poniżej) zaprojektował i wykonał poznański artysta, Józef Stasiński (*1927), zaś ekslibris w technice drzeworytniczej służący do oznaczania księgozbioru bibliotecznego – bytomski artysta plastyk, Kazimierz Marcin Moździerz (1917-1997).
.
Stosowano również dwa okolicznościowe kasowniki: od 25 stycznia „65 lat Muzeum Poczty i Telekomunikacji” (z wizerunkiem „Poczty listowej” J. Chełmińskiego) oraz od 12 grudnia „30 lecie działalności Muzeum P. i T. we Wrocławiu” (z rysunkiem gońca wrocławskiego z XVI w.). W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział m.in. Władysław Majewski (minister łączności), Janusz Owczarek (wojewoda dolnośląski), delegacje zagraniczne zaprzyjaźnionych muzeów pocztowych z Czechosłowacji, NRD, Francji i Szwecji oraz liczni goście wrocławscy. Dyrektor Muzeum Pocztowego w Sztokholmie, Karin Raben, przekazała do wrocławskiego Muzeum osiemnastowieczną odznakę rozpoznawczą pocztylionów szwedzkich. Z kolei minister łączności pracownikom Muzeum przyznał odznaczenia państwowe. Srebrne Krzyże Zasługi otrzymały: Danuta Cholewińska i Krystyna Pilicka, zaś Brązowy Krzyż zasługi otrzymała Lucyna Lipińska.
.
Zapraszamy! 📯