100. rocznica urodzin Czesława Słani. 8. Kartka pamiątkowa i 4 znaczki wydane jako wspólna polsko-szwedzka emisja.

Sobota : 10:00 – 16:00

#MPiTWr #muzeumpocztyitelekomunikacji #100LatMuzeumPocztyiTelekomunikacjiweWroclawiu #CzesławSłania

100. rocznica urodzin Czesława Słani jest okazją do zaprezentowania dzieł artysty, określanego jako ikona współczesnego sztychu, niedościgniony mistrz stalorytu i piękna zamkniętego w miniaturze: znaczku pocztowym, banknocie, ekslibrisie czy grawerynce. W zbiorach Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu znajduje się prawdopodobnie największa kolekcja “słanianów”, na którą poza znaczkami, bloczkami czy kartkami pocztowymi składają się szkice, próby, rysunki sygnowane przez artystę.

Znaczki przedstawiają wizerunek Zygmunta III Wazy na koniu.
Portret namalowany przez artystę ze szkoły Rubensa znajduje się na zamku Gripsholm. Znaczki przestemplowane są okolicznościowymi datownikami wydanymi w Warszawie i Sztokholmie. Na kartce znajduje się równnież autopotret Czesława Słani oraz jego podpis.
☎ +48713436765 📍 ul. Z. Krasińskiego 1, Wrocław (gmach Poczty Głównej)