100. rocznica urodzin Czesława Słani. 7. Stare zabawki

#MPiTWr #muzeumpocztyitelekomunikacji #100LatMuzeumPocztyiTelekomunikacjiweWroclawiu #CzesławSłania

100. rocznica urodzin Czesława Słani jest okazją do zaprezentowania dzieł artysty, określanego jako ikona współczesnego sztychu, niedościgniony mistrz stalorytu i piękna zamkniętego w miniaturze: znaczku pocztowym, banknocie, ekslibrisie czy grawerynce. W zbiorach Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu znajduje się prawdopodobnie największa kolekcja “słanianów”, na którą poza znaczkami, bloczkami czy kartkami pocztowymi składają się szkice, próby, rysunki sygnowane przez artystę.

Dziś prezentujemy dwie kartki pocztowe przedstawiające stare zabawki (robot, samochód, Furbie, mechaniczne małpki grające na instrumentach).
Na każdej z nich naklejony jest znaczek (motyw – robot, samochód, Furbie) i znajduje się podpis Czesława Słani.
Dodatkowo obiekt zawiera jeszcze jeden znaczek z podpisem Czesława Słani na marginesie.