Telefonistki. Panny niewidzialne

Środa : 10:00 – 16:00

17 października zapraszamy na wernisaż wystawy  pn. ,,Telefonistki. Panny niewidzialne” przygotowanej z okazji jubileuszu 120. rocznicy działalności Ericssona w Polsce Wystawa”.

Chcąc zrozumieć istotę rozwoju telefonii na ziemiach polskich, nie sposób pominąć roli kobiet w tym procesie.  To dzięki ich codziennej wytężonej pracy łączność między ludźmi stawała się coraz szybsza i dlatego to właśnie one stały się głównymi bohaterkami wystawy. Historia telefonistek została pokazana na tle rozwoju firmy Ericsson w poszczególnych okresach, a dopełnieniem ekspozycji jest prezentacja archiwalnych fotografii ze zbiorów Muzeum oraz firmy Ericsson w Polsce – spadkobiercy historii Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej i Polskiej Akcyjnej Spółki Elektrycznej. Ponadto zwiedzający mają okazję podziwiać szereg urządzeń telekomunikacyjnych z prywatnej kolekcji wrocławskiego kolekcjonera Michała Grzesika, takich jak oryginalne aparaty telefoniczne czy centrale telefoniczne produkcji Ericssona.

CZAS TRWANIA WYSTAWY
18.10.2024 – 2.03.2025