100. rocznica urodzin Czesława Słani. 3. Znaczek z Derekiem Walcottem

Wtorek : 10:00 – 16:00

#MPiTWr #muzeumpocztyitelekomunikacji #100LatMuzeumPocztyiTelekomunikacjiweWroclawiu #CzesławSłania

100. rocznica urodzin Czesława Słani jest okazją do zaprezentowania dzieł artysty, określanego jako ikona współczesnego sztychu, niedościgniony mistrz stalorytu i piękna zamkniętego w miniaturze: znaczku pocztowym, banknocie, ekslibrisie czy grawerynce. W zbiorach Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu znajduje się prawdopodobnie największa kolekcja “słanianów”, na którą poza znaczkami, bloczkami czy kartkami pocztowymi składają się szkice, próby, rysunki sygnowane przez artystę.

Dziś prezentujemy znaczek z podobizną laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1992, Derekiem Walcottem, karaibskim poetą.
Znaczek został wydany 27.11.1992 r. Po raz pierwszy poczta szwedzka wydała znaczek z laureatem Literackiej Nagrody Nobla w roku przyznania nagrody. Artysta wykonał ryt tego znaczka w ciagu kilku dni.
Prezentujemy także poczatek i koniec rolki znaczków z autografami grawerów.