Wolontariat

WROCŁAWSKIE TARGI WOLONTARIATU 2019

Po raz kolejny wrocławskie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne przedstawią swoje propozycje współpracy kandydatom na wolontariuszy.

8 listopada 2019 r. w godz. 10.00 – 18.00 w Galerii Dominikańskiej odbędą się Wrocławskie Targi Wolontariatu.

W wydarzeniu weźmie udział kilkudziesięciu wystawców, którzy przygotowali stoiska informacyjne, grę targową, ścianę ofert, prezentacje, pokazy, animacje i konkursy.

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu przygotowało dla Państwa  wyjątkowe artystyczne warsztaty tworzenia kartek pocztowych w technice scrapbooking. Podczas zajęć wykonywać będziemy wyjątkowe wyklejane, kolorowane, kartki pocztowe, a inspiracją dla naszych prac będą stare pocztówki ukazujące najciekawsze miejsca i budynki dawnego Wrocławia. Dla uczestników WTW w ramach stoiska  przygotowaliśmy również muzealne kolorowanki oraz zabawy pocztowe.

Zapraszamy wszystkich wrocławian i dolnoślązaków, studentów, młodzież szkolną, dyrektorów szkół, nauczycieli, opiekunów wolontariatu, seniorów i wszystkich tych, którym bliska jest idea wolontariatu. Będzie to okazja do bezpośredniego spotkania z organizacjami, poznania ciekawych inicjatyw i ofert wolontariatu, podjęcia współpracy i spełnienia się w roli wolontariusza. Targi dają szansę na poszukiwanie inspiracji do własnych działań, poznanie wolontariuszy z innych krajów i osób realizujących swe marzenia przez pomaganie innym.

 

Przyjdź i odkryj smak pomagania innym! Zbuduj wspólnie z nami wolontariat w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu!

 

 

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu ogłasza nabór na wolontariuszy. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do współtworzenia wolontariatu w Muzeum.

Poszukujemy osób cechujących się otwartością i chęcią do pracy, którzy nie boją się nowych wyzwań i chcą uczestniczyć aktywnie w życiu i pracy muzeum.

Oferujemy:

  • podpisanie porozumienia o współpracy, a po jej zakończeniu – zaświadczenie wraz z  referencjami,
  • zapoznanie się ze zbiorami Muzeum
  • bezpłatne wejścia do Muzeum na wystawy stałe i czasowe
  • bezpłatne uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum
  • kontakt z opiekunami zbiorów muzealnych
  • możliwość uczestnictwa w pracach w różnych działach Muzeum i zdobycie doświadczenia w  zawodzie muzealnika.

Kontakt:

sekretariat@muzeum.wroclaw.pl
tel. 71 3436765

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia muzeum
Dziś zapraszamy od 9:30 do 16:00