22.10.1921 r. – Czesław Słania

22 października 1921 urodził się Czesław Słania.
Postać znana w filatelistyce, był bowiem grawerem i projektantem znaczków pocztowych. Osobowość niezwykła, gdyż swą przygodę ze znaczkami i pieczęciami rozpoczął od podrabiania szkolnych legitymacji i na tychże przemierzał polskie województwa. W 1945 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.
Jego dorobek opiewał na ponad 1000 projektów znaczków (m.in. dla Danii, Grenlandii, Wysp Owczych, Islandii, Monako, Niemiec, Francji, Belgii, San Marino, Szwajcarii, Australii, USA, Chin, Tajlandii, Watykanu, ONZ). Pozwoliło mu to na wpisanie do Księgi Rekordów Guinnessa jako twórcy rekordowej liczby wygrawerowanych znaczków pocztowych.
W 1996 roku, mieliśmy zaszczyt gościć Pana Czesław Słanię podczas jubileuszu 75-lecia

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.
Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane podczas tej uroczystości.
Jednocześnie zapraszamy na wystawę czasową dot. znaczków zagranicznych, w tym znaczków projektu Czesława Słani.
.
Zapraszamy! 📯